Hamza: Paratë nuk i kursejmë për ushtrinë

Ministri i Financave i Kosovës, Bedri Hamza, ka folur për buxhetin që do ta ketë ushtria e Kosovës. Ai ka thënë se asnjë kërkesë që ka të bëjë me ushtrinë nuk do të refuzohet.

Hamza, gjatë një paraqitjeje në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, ka thënë se me parët e buxhetit do te blihen disa pajisje për ushtrinë.

“ Çdo kërkesë që është bërë deri tash është miratuar. Parat e buxhetit nuk do te kursehen për Ushtrinë e Kosovës. Çdo gjë që duhet për këtë çështje do të plotësohet”, ka thënë Hamza.

Ai ka treguar se me parat e buxhetit do të blihen pajisjet që duhen për ushtri. Po ashtu me këto para do të behën edhe pagat dhe gjerat e terja për ushtrinë.

“ Atë çka është e nevojshme do të mbulohet. Normalisht aq sa ka kapacitete buxheti”, ka thënë Hamza.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).