Haliti vizitoj stafin mjekësor në tendën për triazhimin dhe identifikimin e rasteve të dyshuara me Koronavirus

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Drejori Basri Aliu kanë vizituar sot stafin mjekësor që janë të vendosur në tendën për triazhimin dhe identifikimin e rasteve të dyshuara me Koronavirus pranë objektit të emergjencës në Viti.

Me këtë rast Haliti i tha stafit mjekësor në Viti, se ata e kanë mbështetjen e fuqishme të komunës së Vitisë duke potencuar së pa panikë do të kalojnë bashkërisht këtë situatë.

Përndryshe Komuna e Vitisë është vendosur në karantinë më vendim të nivelit qendror pas konfirmimit të prekjes me Koronavirus të qytetarëve Vitisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).