Haliti vizitoi punimet në ndërtimin e parkut në Pozheran dhe asfaltimin e një rruge në fshatin Sllatinë të Poshtme

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Vitisë, Naim Pira kanë vizituar Pozheranin dhe Sllatinën e Poshtme.

Me këtë rast ata kanë pare nga afër punimet që po zhvillohen në ndërtimin e një parku në afërsi të shkollës në Pozheran.

Parku i cili po ndërtohet në këtë lokalitet pritet të këtë hapësirë gjelbëruese, ndriçim publik por edhe trotuar. Ndërkaq në afërsi të këtij parku në Pozheran janë ndërtuar edhe poligonet sportive.

Ndërkaq në fshatin Sllatinë të Poshtme, Haliti dhe Kryesuesi Pira kanë vizituar punimet në asfaltimin e rrugës “Mjaku”. Aty kryetari Haliti ka bashkëbiseduar edhe me banorët e këtij lokaliteti të cilët falënderuan komunën e Vitisë për këtë projekt infrastrukturor./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).