Haliti vizitoi punimet në fshatin Drobesh

Viti – Me qëllim të mbrojtjes së tokave bujqësore, por edhe të qasjes më të lehtë të banorëve në parcelat e tyre, komuna e Vitisë, ka bërë sot hapjen dhe pastrimin e një përroske në fshatin Drobesh. Gjithashtu janë vendosur edhe gypa.

Me këtë rast Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar këtë lokalitet, ku nga afër ka parë punimet që janë duke u zhvilluar.

Gjatë kësaj vizite ai është pritur edhe nga banorët të cilët u shprehën të kënaqur për intervenimin në këtë përroskë e cila kalon nëpër fshatrat Drobesh dhe Smirë.

Ata potencuan se ndërhyrja në këtë përroskë do të mbrojë tokat bujqësore por edhe parcelat e tyre nga vërshimet e mundshme.

Ndërkaq Kryetari Halit shtoj se kjo komunë në vazhdimësi po përkujdeset në pastrimin e përroskave dhe lumenjve e kjo sipas tij me qëllimin më të mirë që të parandalohen vërshime dhe dëme qofshin në tokat bujqësore apo në pronat e qytetarëve.

Sipas kryetarit Haliti punimet e tilla do të vazhdojnë edhe në lokalitetet e tjera./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).