Haliti vizitoi punimet në bustet e vëllezërve “Gursel e Bajram Sylejmani”

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar sot kompleksin “ Gursel e Bajram Sylejmani” në fshatin Sadovinë të Jerlive, ku nga afër ka parë punimet që janë zhvilluar në bustet e vëllezërve dëshmorë të UÇK-së, Gursel e Bajram Sylemani.

Ahmet Sylejmani i cili mbikëqyrë këtë kompleks tha se bustet e dy dëshmorëve si dhe emblema e UÇK-së janë flakur në bronz.

Përndryshe punimet në këtë kompleks, konkretisht në bustet e vëllezërve Sylejmani si dhe punimet në Kompleksin e Dëshmorëve në Viti, të cilat janë duke u vazhduar janë mundësuar falë Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).