Haliti vizitoi punimet në asfaltimin e rrugës Tërstenik – Komogllavë

Viti – Ka filluar asfaltimi i rrugës Tërstenik-Komogllavë, rrugë kjo që lidh komunën e Vitisë me atë të Ferizajt. Asfaltimin e kësaj rruge e kanë mirëpritur banorët e të dyja fshatrave, ngase është e rëndësisë së veçantë, ku përpos lidhshmërisë së dy komunave, përfshihen edhe mijëra hektar tokë të banorëve.

Për të parë nga afër punimet në këtë rrugë, ka qenë i pranishëm edhe kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, i cili ka ritheksuar përkushtimin e Institucioneve komunale për ofrimin e kushteve sa më të mira infrastrukturore për banorët e këtyre lokaliteteve që gravitojnë në këtë rrugë. Gjithashtu, sot është në këtë fshat është asfaltuar rruga në lagjen Tërstëniku./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).