Haliti vizitoi punimet në asfaltimin e rrugës Gjylekar – Stubëll e Poshtme

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar punimet në asfaltimin e rrugës Gjylelkar-Stubëll e Poshtme.

Gjatë kësaj vizite Kryetari Haliti ka potencuar se asfaltimi i kësaj rruge është bërë me buxhetin komunal dhe pas kërkesave që kanë shprehur qytetarët për rregullimin e kësaj rruge.

Ai shtoi se Komuna e Vitisë mbetet e përkushtuar në rregullimin e infrastrukturës rrugore në të gjitha lokalitet e saj.

Ndërkaq realizimi i këtij projekti është mirëpritur nga shumë qytetarë të cilët theksuan se me asfaltimin e kësaj rruge do të sigurohet lëvizja e lirë dhe do kthehet jeta në fshatin Stubëll të Poshtme./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).