Haliti vizitoi punimet infrastrukture që lidhë mes veti disa fshatra

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka vizituar punimet që po zhvilloheshin në asfaltimin e rrugës “Xheladini” në fshatin Sadovinë të Çerkezëve. Kjo rrugë lidhë mes veti fshatrat Sadovinë e Çerkezve dhe Tërstenik.

Gjithashtu, Haliti ka parë nga afër punimet në ndërtimin e trotuarit përgjatë rrugës Sllatinë-Dardani.

Gjatë këtyre vizitave Haliti është interesuar me ecurinë e realizimit të këtyre projekteve infrastrukturore, ku edhe është takuar me qytetarë të cilët kanë theksuar se realizimi i këtyre projekteve është në interes të veçantë për banorët.

Me këtë rast Haliti potencoi se qeveria komunale në Viti në bashkëpunim me partnerët e saj mbetet e interesuar të investoj në çdo cep të kësaj komune./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).