Haliti vizitoi projektet e ndryshme që po realizohen në këtë komunë

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar fshatin Ballancë për të parë nga afër punimet qe po zhvillohen në rrjetin e kanalizimit të këtij lokaliteti.

Aty ai ka takuar banorët e këtij fshati të cilët falënderuan komunën e Vitisë, për realizimin e këtij projekti të rëndësishme.

Ndërkaq më pas kryetari Haliti ka vizituar edhe disa projekte infrastrukturore të cilët po realizohen si, ndërtimi i trotuarit Pozheran- Viti si dhe rregullimi dhe shtruarja me zhavorr të rrugës bujqësore që lidh mes veti fshatrat Smirë dhe Gërmovë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).