Haliti uron me rastin e festës së Fitër Bajramit

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me rastin e festës së Fitër Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman.

“Të nderuar besimtarë mysliman, përmes këtij postimi dëshiroj të ju urojë festën e Fitër Bajramit. Kjo festë kremtohet nga komuniteti mysliman pas një muaji sakrificë gjatë Ramazanit. Gjithashtu ajo karakterizohet edhe me humanitet duke ndihmuar familjet në nevojë. Prandaj pranoni urimet e mija më të sinqerta që këtë festë ta shënoni gjithmonë në lumturi, paqe, harmoni dhe solidaritet me të gjithë”, thuhet ndër tjerash në urimin e kryetarit Haliti.

Gjithashtu gjatë këtij urimi kryetari Haliti ka shprehur edhe urimet për Bashkësinë Islame të Kosovës si dhe i ka falënderuar ata për bashkëpunimin me komunën e Vitisë gjatë kohës së pandemisë si dhe për mirëkuptimin e treguar për zbatimin e masave parandaluese kundër përhapjes së virusit pandemik COVID-19./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).