Haliti uron gjithë besimtarët islam me rastin e Festës Kurban Bajramit

Viti – Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, kryetari i komunës Sokol Haliti, ka uruar gjithë besimtarëve mysliman, në emër të Institucioneve komunale të Vitisë.

Besimtarë shqiptarë të besimit islam ku do që ndodheni, le t’iu gjejë ky telegram urimi të bashkuar në këtë ditë, që sjell dashuri për njëri-tjetrin dhe për kombin. Festa e Kurban Bajramit duhet të na e fisnikërojë edhe më tepër shpirtin tonë në përpjekje drejt krijimit të një jete më të mirë dhe mirëqenie për qytetarët tanë.

Andaj, edhe një herë me fat Kurban Bajrami, paqja dhe mëshira e Zotit qofshin gjithherë pranë jush dhe familjeve tuaja!

Me respekt kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).