Haliti sërish në teren përcjell punimet që po realizohen në tërë Vitinë

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti i shoqëruar edhe nga bashkëpunëtorët përcolli nga afër kryerjen e projekteve infrastrukturore.

Ai me këtë rast vizitoi rrugën që lidh fshatrat Ramnishtë – Beguncë – Goden i ri dhe fshatin Binçë.

Gjithashtu vizitoi edhe punimet ne asfaltimin e rrugës “Rrezja e Lirisë”,si dhe asfaltimin e një segmenti qe lidhet me këtë rrugë.

Ai vizitoi edhe punimet ne vazhdimin e segmentit të rrugës që lidh fshatin Lubishtë dhe fshatin Beguncë.

Gjithashtu Haliti vizitoi edhe punimet në ndërtimin e urës te lumi Morava qe lidh Kabashin me Vitinë, Beguncën dhe Binçën./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).