Haliti priti përfaqësuesit e Zyrës së CNVP-së

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur sot në një takim Xhevat Lushin, drejtor i Zyrës së CNVP-së për Kosovë, organizatë që merret me përmirësimin e jetës së qëndrueshme të komuniteteve rurale dhe shoqërisë civile, të ndikuar nga procesi i vazhdueshëm i ndryshimeve klimatike dhe mjedisore.

Në këtë takim u bisedua për menaxhimin e qëndrueshëm të pyjeve dhe energjinë e ri përtritshme bazuar në biomasë.

Gjithashtu temë bisede ishte edhe krijimi i grupeve të grave që do të merren me kultivimin e bimëve mjekësore dhe aromatike./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).