Haliti priti në takim studentin e dalluar të mjekësisë, Arbër Avdiu

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim studentin e dalluar vitias të mjekësisë Arbër Avdiu. Përndryshe Arbër Avdiu është nga Gjylekari i Vitisë dhe për momentin është student në Fakultetin e Mjekësisë së Përgjithshme në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” me një notë mesatare prej 9.75 që e bënë atë ndër studentët më të dalluar në nivel vendi.

Me këtë rast Kryetari Haliti tha se komuna të cilën ai e udhëheq në vazhdimësi ka përkrahur të rijnë dhe të reja të zot nga kjo komunë me qëllim më të mirë të ju ndihmoj atyre në arritjen e sukseseve sa më të mëdha.

Përndryshe Arbër Avdiu është nga Gjylekari i Vitisë dhe për momentin është student në Fakultetin e Mjekësisë së Përgjithshme në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” me një notë mesatare prej 9.75 që e bënë atë ndër studentët më të dalluar në nivel vendi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).