Mobi Casa

Haliti priti në takim përfaqësuesit e SBASHK-ut

/ 1 minutë lexim

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti së bashku me drejtoreshën e Arsimit, Arta Ajeti, kanë pritur sot në takim përfaqësues të Sindikatë së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës të Kosovës (SBASHK), në krye me Rrahman Jasharin.

Gjatë ata kanë bashkëbiseduar rreth çështjeve që kanë të bëjnë me fushën e arsimit.

Uji Dea

Haliti në këtë takim e falënderoj z. Jashari dhe SBASHK-un për kontributin që po japin në arsim, duke potencuar dhe punën e qeverisjes lokale në Viti, me qëllim të rritjes së vazhdueshme të cilësisë për mësimdhënësit dhe nxënësit vitias.

Përndryshe në këtë takim i pranishëm ishte edhe përfaqësuesi i SBASHK-ut për Viti, Kemajl Bislimi me bashkëpunëtor./rajonipress/