Haliti: Po punohet intensivisht që shëtitorja Viti – Binqë të duket e përkryer

Viti – Kreu i Vitisë Sokol Haliti ka inspektuar punimet në rregullimin e shëtitores Viti – Binqë e cila sipas tij do të jetë një nga shëtitoret më moderne në rajon. Komuna e Vitisë synon të krijoj një shëtitore të mirë për të gjithë qytetarët dhe vizitorët dhe mendoj se kjo shëtitore në të ardhmen do të jetë më e bukur se ajo e Strugës.

Po vazhdojnë punimet e rregullimit të shëtitores Viti – Binqë, derisa punimet i ka vizituar edhe kryetari i komunës Sokol Haliti.

Haliti është ndarë i kënaqur me dinamikën e punimeve dhe ka thënë se Komuna e Vitisë synon të krijoj një shëtitore të mirë për të gjithë qytetarët dhe vizitorët, madje sipas tij kjo shëtitore në të ardhmen do të jetë më e bukur se ajo e Strugës.

“Shëtitorja do të pajisjet edhe me shteg të çiklisteve, dhe po projektohet ura në pjesën e sipërme të saj që do të lidhë disa vendbanime” ka thënë Haliti i cili gjithashtu ka shprehur një falënderim të veçantë për projektet të cilat po realizohen në bashkëpunim me Helvetas Swiss Intercooperation – Demos duke shtuar se komuna e Vitisë çmon projektet e kësaj organizate për shkak të cilësisë së saj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).