Haliti: Plani Zhvillimor Komunal dokument i rëndësishëm për zhvillimin e komunës

Viti – Sokol Haliti ka thënë se ky dokument ka një rëndësi të veçantë për zhvillimin e kësaj komune dhe për këtë duhet të hartohet me kujdes dhe në mënyrën më të mirë të mundshme.

Plani Zhvillimor Komunal ( PZHK) është një nga dokumentet e rëndësishme për komunën e Vitisë.

Sokol Haliti ka thënë se pos raportit që kanë ofruar të gjitha drejtoritë komunale e që lidhen me hartimin e planit zhvillimor komunal, duhet të një kujdes i veçantë që ky plan të hartohet me kujdes.

“Ky dokument ka një rëndësi të veçantë për zhvillimin e komunë së Vitisë dhe për këtë duhet të hartohet me kujdes dhe në mënyrën më të mirë të mundshme” ka shtuar Haliti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).