Haliti përcjell nga afër punimet në renovimin e QKMF-së në Viti

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti i shoqëruar nga Basri Aliu, Drejtor i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, kanë vizituar sot punimet që po bëhen në renovimin e pjesshëm të QKMF-së dhe të objektit të Emergjencës në Viti.

Bëhet me dije se për momentin po punohet në suvatimin e brendshëm të Emergjencës, në renovimin e tërësishëm të kuzhinës dhe të repartit të rëntgenit.

Përndryshe shumë shpejt pritet të fillojnë punimet në renovimin e ambulanteve të mjekësisë familjare në disa fshatra të kësaj komune./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).