Haliti nderoi me dekoratë Shoqatën “Iliria” nga Saint-Julien i Francës

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur sot në një takim Shaip Dedën, Përfaqësues nga Shoqata “Iliria” e cila vepron në Saint Julien të Francës.

Me këtë rast Kryetari Haliti e ka falënderuar këtë shoqatë për punën që po e bënë në të mirën e komunitetit duke potencuar se për këtë kjo komunë në kuadër të Ditëve të Mërgatës e nderon me dekoratën e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës këtë shoqatë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).