Haliti me bashkëpunëtor ka vizituar punimet në vendosjen e sinjalistikës rrugore

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka vizituar sot punimet që po vazhdojnë në vendosjen e sinjalistikës rrugore nëpër lokalitetet e ndryshme të Komunës së Vitisë.

Skënder Ahmeti, Drejtor i Inspekcionit në Viti, bëri me dije se punimet në shënjëzimin e sinjalistikës rrugore po vazhdojnë nëpër lokalitete të ndryshme të Komunës së Vitisë, duke filluar nga qyteti i Vitisë por edhe në lokalitet e tjera të kësaj komune.

Ai tha se sot punimet të tilla janë bërë edhe në afërsi të objekti të ri të Administratës Komunale në Viti dhe në drejtim të fshatit Kabash.

Drejtori Ahmeti tha se me këtë synohet të rritet siguria për të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).