Haliti: Lajm i gëzueshëm për Komunën e Vitisë

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti ka njoftuar se duke u bazuar në njoftimet nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, nga 9 persona të testuar të gjithë janë negativ dhe se prej 8 prej tyre janë shëruar plotësisht nga Koronavirusi të cilët kanë qenë në ritestim ka shkruar Sokol Haliti.

Haliti shprehet i lumtur dhe bën apel tek qytetarët të vazhdojnë edhe më tutje me respektimin e rekomandimeve mjekësore.

Ai, të shëruarve iu ka uruar sukses dhe shëndet të plotë për ta dhe familjet e tyre!
Deri më tash nga gjithsejtë 53 personat e prekur nga virusi COVID-19,janë shëruar 52 persona dhe ka mbetur vetëm edhe një person me Corona Virus në Komunën e Vitisë ka thënë Sokol Haliti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).