Haliti: Investimet në zhvillimin e bizneseve ndikojnë pozitivisht në ekonominë lokale

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka vizituar sot ambientet e furrës së bukës “Aida” në Viti, për të parë nga afër procesin e punës që zhvillohet aty.

Njeherit, ai u shpreh i kënaqur kur sheh projektet e reja që kanë për qëllim investimin e zhvillimit të bizneseve, të cilat investime ndikojnë pozitivisht në zhvillimin ekonomik.

Haliti u prit nga pronari i kësaj furre Astrit Matoshi, i cili edhe e njoftoi me planet dhe procesin e punës që zhvillohet aty./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).