Haliti inspektoi punimet në hapjen e kanalit në fshatin Skifteraj

Viti – Në vazhdën e projekteve për hapjen e kanaleve bujqësore, kanë filluar punimet në realizimin e projektit për eliminimin e defekteve në kanalin në hyrje të fshatit Skifteraj.

Haliti, gjatë inspektimit të punimeve të këtij projekti, ka thënë se ky projeksion ka qenë në agjendën e punimeve që do të kryhen brenda këtij viti kalendarik.

Me këtë do të pamundësohen vërshimet në këtë pjesë, por njeherit u bëjë thirrje banorëve të kësaj zone që të jenë më të vëmendshëm në hedhjen e mbeturinave për skaj këtij kanali./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).