Haliti dhe ekspertët e USAID-it diskutuan për strategjinë 5 vjeçare të planifikimit dhe sfidave për të ardhmen

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka zhvilluar një takim me ekspertët e USAID-it Andrew Green dhe Jetmir Bakija, me të cilët ka diskutuar rreth strategjisë së planifikimit dhe sfidave për të ardhmen të qeverisjes komunale.

Haliti ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunimin e mëtutjeshëm me USAID-in dhe ka çmuar përkushtimin e kësaj organizate për mbështetje të vazhdueshme në qeverisjet komunale.

Ky takim u realizua në kuadër të fazës së strategjisë 5 vjeçare, ku u bisedua për planifikimin, sfidat e nivelit lokal që kanë të bëjnë me zhvillimin e ekonomik, të drejtave të njeriut dhe qeverisjes lokale./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).