Haliti dhe Abdixhiku nënshkruajnë një dokument me të cilën Vitia do të përfitojë 500 mijë euro

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë,Sokol Haliti dhe Lumir Abdixhiku, Ministër në detyrë i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Ambientit të Republikës së Kosovës kanë nënshkruar sot një marrëveshje për vazhdimin e fazës së dytë të bashkëpunimit në mes të këtyre dy institucioneve.

Në fakt bëhet fjalë për fazën e dytë të bashkëpunimit në kuadër të projektit për rivitalizimin e shtratit të lumit “Morava e Binqës”, në të cilën do të parashihen edhe realizimi i shumë projekteve infrastrukturor.

Më këtë rast kjo komunë do të përfitoj 500 mijë euro.

Bëhet më dije se do të realizohet në faza edhe projekti i rrugës së Korbliqit por edhe asfaltimin i rrugës alternative në Stubëll të Epërme dhe atë si projekt kornizë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).