Hajrush Fazliu me dedikim emocionues për vdekjen e Selim Aliut

Gjilan – Pikëllues lajmi! Nuk e besoja këtë lajm, por e vërteta dhe Zoti e deshi kështu! U nda nga jeta, familjarët, miqtë dhe bashkëqytetarët e Gjilanit një personalitet i veçantë, veprimtar, bamirës, shok dhe mik i shkëlqyeshëm Selim Aliu, njëri ndër afaristët më të suksesshëm në këtë qytet ka shkruar Hajrush Fazliu.

Postimi i plotë:
Njeriu që ndihmoi shkollën në ditët më të vështira të ekzistencës së saj nën okupimin serb, familjen në nevojë, sportin, artin e kulturën!…krenohemi që e patëm afër çdo here dhe ikja e hershme i dashuri Selim do mbetet një zbrazësi në zemrat tona.
Fëmijëve, vëllezërve dhe miqve do i mungoni, por me mall do ju kujtojmë gjithënjë, ngushëllime e Prehu në Paqe miku im Selim!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS