Hajnat tentojnë të vjedhin në kishën e Letnicës

Viti – Ankuesi Shqiptar shtetas i Kosovës, në fshatin Letnicë, komuna e Vitisë raporton Policisë së Kosovës se me 17 korrik 20018, në mëngjes ka vërejtur të hapur derën e kishës, mirëpo sipas tij nuk vërehet se është vjedhur diçka.

Në vend ngjarje kanë dal njësitet përkatëse, në kamerat e sigurisë vërehen persona të dyshuar që kanë tentuar të hyjnë në kishë mirëpo në momentin që është aktivizuar alarmi të njëjtit janë larguar në drejtim të panjohur.

Rasti procedohet në NJHK njoftoj policia e Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).