Eko Higjiena

Hajnat në aksion, një grua ia marrin çantën me stoli ari dhe para, një tjetrit ia vjedhin pistoletën me 20 fishekë

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Ankuesja femër kosovare ka njoftuar se gjersa ka qenë në një restorant, persona të panjohur i kanë vjedhur nga çanta stoli ari dhe para. Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti duke u hetuar.

Fidanishtja

Edhe në fshatin Makresh i Epërm, të Novobërdës ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar policinë se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në villën e tij dhe prej aty kanë vjedhur një pistoletë me 20 fishekë, me leje dhe disa gjësende tjera. Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti nën hetime njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/