Hajnat e vjedhin arkën e xhamisë në Malishevë

Gjilan – Ankuesi shqiptar shtetas i Kosovës kujdestar i xhamisë në fshatin Malishevë, ka njoftuar Policinë e Kosovës në Gjilan se me 12 qershor 2018, rreth 03:20 persona të panjohur kishin depërtuar brenda në xhaminë e fshatit dhe kanë hapur arkën për grumbullimin e të hollave për nevoja të xhamisë.

Ankuesi nuk e din sasinë e parave të vjedhura. Rasti i referohet NJHK-së njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).