Hajnat e plaçkitin mërgimtaren nga Kamenica

Kamenicë – Policia e Kosovës ka pranuar një ankesë nga ankuesja shqiptare shtetase e Kosovës në fshatin Muqivercë, komuna e Kamenicës, me punë të përkohshme në Zvicër, ka raportuar policinë se derisa ka qen mysafirë tek familjarët e saj, personat e pa njohur nga vetura e saj GOLF 6 me targa zvicerane, të cilën e ka len me dyer jo të mbyllura me çelës dhe pa mbikëqyrje në rrugë i dyshimti i pa njohur, tani për tani i ka marrë çantën e dorës që e kishte në ulëse të veturës ku në çantë ka pasur dokumente : Patentë shoferin Zviceran, Letërnjoftimin e Kosovës, dy kartela të bankës Zvicerane, dy kartela të sigurimit shëndetësorë dhe të holla në vlerë prej 100 €.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit dhe rasti i referohet NJHK-së njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).