Hadërgjonaj vazhdon me Huddersfield

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Florent Hadergjonaj edhe pse kishte shprehur dëshirë të largohet nga Hunddersfieldi, pasi kjo skuadër u largua nga Liga Premiere, duket se kjo nuk do të ndodhë, dhe ai do të jetë pjesë e skuadrës angleze edhe për edicion.

Huddersfield ra nga Premier Liga sezonin e kaluar dhe tash do të garojë në Championship, atje ku janë edhe tre futbollistë tjerë të Kosovës, Bersan Celina, Atdhe Nuhiu e Arjanet Muriq.

Gjatë kësaj vere, Florent Hadërgjonaj u raportua se po kërkonte një sfidë të re por klubi nuk hoqi dorë nga ai duke e mbajtur për kontrate cila është e vlefshme deri në vitin 2021.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).