Hadergjonaj falënderon Zvicrën që i dha leje të luajë për Kosovën

Futbollisti kosovar, Florent Hadërgjonaj, i cili ditë më parë njoftoi se ka vendosur ti bashkohet përfaqësueses së Kosovës tashme është i gatshëm të luaj për skuadrën në dy ndeshjet e ardhshme në muajin qershor.

Hadërgjonaj përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se Zvicra pjesë ë së cilës ishte në grupmosha deri në U23, ia ka dhënë lejen që tash e tutje ta përfaqësojë Kosovën, transmeton albinfo.ch.

“E falënderojë Zvicrën për mbështetjen që ma ka dhënë gjatë këtyre viteve dhe për lejen që më dhanë të luaj për Kosovën. Fat të mirë Kombëtares së Zvicrës në Portugali”, ka shkruar Hadërgjonajt në Instagram.

https://www.albinfo.ch/hadergjonaj-falenderon-zvicren-qe-i-dha-lehje-te-luaje-per-kosoven/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).