Uji Dea

Hadergjonaj bëhet me skuadër të re, sot pritet zyrtarizimi i tij

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Florent Hadergjonaj është larguar nga Kasimpasa pas tre viteve qëndrim në Stamboll.

Mbrojtësi kosovar mbeti i lirë në fund të sezonit dhe deri tani ka pritur për ofertat që kanë ardhur në drejtim të tij.

Përkundër se kishte oferta të rëndësishme nga Panathinaikos, AEK e Olympiacos, Hadergjonaj ka vendosur të mbetet në Turqi.

29-vjeçari do të mbetet pjesë e Superligës së Turqisë, por jo te Kasimpasa apo ndonjë skuadër tjetër nga Stamboll.

Uji Dea

Mbrojtësi dardan karrierën do ta vazhdoj te Alanyaspor ku tanimë ka arritur marrëveshje dhe sot pritet zyrtarizimi i tij.

Detajet e kontratës do të bëhen publike më vonë, derisa Hadergjonaj pritet t’i kryej testet mjekësore dhe të zyrtarizohet te skuadra e re.

Te Alanyaspor, Hadergjonaj do ta gjej bashkëkombësin e tij Fidan Aliti i cilii iu bashkua kësaj skuadre gjatë verës. /Telegrafi/