Grezda pritet të jetë titullar për Rangersin

Eros Grezda javë më parë ka kompletuar transferimin e tij tek gjiganti skocez Rangers.

Sulmuesi shqiptar debutoi në Ligën Premier të Skocisë javën e kaluar duke u inkuadruar nga banka rezervë.

Rangers triumfuan 4-0 ndaj Dunde FC, ndërsa për Grezdën ishin në dispozicion 13 minuta.

Skuadra e udhëhequr nga Steven Gerrard në mesjavë luajti në Ligën e Evropës ndaj Villareal ku mori një barazim të vlefshëm 2-2.

Në këtë sfidë Grezda qëndroi gjatë gjithë kohës në stol dhe nuk pati fare minuta.

Por mediat skoceze kanë raportuar se Steven Gerrard do ta inkuadrojë nga minuta e parë të dielën.

Rangers do të jetë nikoqir i St Johnstone, ndërsa për gjakovarin pritet të jetë ndeshja e parë si titullar tek ekipi skocez.

Kujtojmë që Gerrard e ka lavdëruar jashtëzakonisht shumë Grezdën dhe ka qenë njeriu kryesor që insistoi për transferimin e tij. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).