Grezda i siguron fitoren klubit të tij, triumfon kundër Lokomotiv Moscow

Eros Grezda futbollisti kosovar ka luajtur sot në ndeshjen miqësore kundër skuadrës Lokomotiv Moscow.

Ai ka arritur të shënoj dhe ta dërgoj në epërsi skuadrën e tij që në minutën e 17’.

Pas Grezdës arriti të shënoj edhe Maric dhe me këto dy gola skuadra e Osijek siguroi fitoren.

Futbollisti kosovar u largua nga Rangers pasi nuk arriti të tregoj formë edhe aq të mirë mirëpo siç duket te skuadra kroate mund të arrijë më shumë suksese./Indeksonline/.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).