Gresa Behluli shkëlqen me veshje tradicionale të kësaj treve

/ 1 minutë lexim

Këngëtarja e njohur Gresa Behluli ka paralajmëruar se së shpejti do ta publikoj këngën e saj më të re të relizuar dhe me videoklip, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Kësaj radhe ajo ka zgjedhur të shfaqet me veshje tradicionale nga ana e Dukagjinit, ku ka shkëlyqer me paraqitje.

“Kultura shqiptare është shumë e pasur si në kenge ashtu edhe me veshje tradicionale”, ka shkruar ajo ndër të tjera.

Mobi Casa

Postimi i plotë pa ndërhyrjen e redaksisë:

Kultura shqiptare eshte shume e pasur si ne kenge ashtu edhe me veshje tradicionale.Nje nder vlerat e tradites tone eshte edhe veshja e Dukagjinit-veshje tipike shqiptare. U ndjeva e nderuar qe e vesha ne videoklipin tim me te ri qe do te dal se shpejti…