Grenell: Kurti po i injoron kërkesat e administratës së Bidenit për targat ilegale

Vendimi që mori kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për targat ilegale shkaktoi reagime të shumta, e ndër ta ishin edhe SHBA-ja dhe BE-ja që thanë se janë të zhgënjyer me kryeneçësinë e Kurtit.

Por, ish-emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë se Kosova është duke i injoruar kërkesat e Amerikës për targat.

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po i injoron lutjet e administratës Biden”, shkroi ai në Twitter. /Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS