Grejpfruti: Ul kolesterolin, parandalon kancerin dhe shpejton metabolizmin

Grejpfrut është një nga agrumet më të vlerësuara në botë. I varfër në kalori dhe për këtë arsye i përshtatshëm për dietat dobësuese, ai është i pasur me përfitime dhe veti terapeutike. Ndër ushqyesit kryesorë të grejpfrut gjejmë fibra, karbohidrate, natrium, vitamina (grupi B dhe E), flavonoide, limonoide, pektinë, acid salicilik dhe likopen.

Një nga mënyrat më të mira për të shijuar vetitë e tij është përmes lëngut. Më poshtë rendisim vetitë kryesore të grejpfrutit.

Zemra. Grejpfruti kontribuon në funksionimin e mirë të zemrës, falë gjithë flavonoideve që kanë një efekt tonik në organ. Grejpfruti gjithashtu ka veti antioksiduese, të cilat ulin kolesterolin dhe trigliceridet.

Rrudhat. Vitamina C promovon prodhimin e kolagjenit duke parandaluar shfaqjen e rrudhave.

Metabolizmi. Grejpfruti ndihmon për të stimuluar dhe përshpejtuar shkallën metabolike. Kjo ndihmon në rregullimin e sheqerit në gjak dhe zvogëlimin e indit dhjamor.

Artriti. Një nga komponentët më të njohur të grejpfrutit është acidi salicilik, i cili zvogëlon kalciumin inorganik që grumbullohet në kërc, duke mbrojtur nyjet dhe parandalon artritin.

Kanceri. Grejpfruti përmban likopen, një përbërës antioksidues që, së bashku me vitaminat A dhe C, mbron qelizat nga dëmtimi oksidativ dhe parandalon formimin e qelizave të kancerit.

(Kosova Sot Online)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).