Granit Xhaka realizon gol fantastik në derbin e Londrës

Granit Xhaka ka gjetur golin në derbin e Londrës ndaj Tottenham Hotspur.

Mesfushori nga Kosova është duke zhvilluar një ndeshje të madhe në derbin lokal dhe ka gjetur edhe golin.

Ishte minuta e 67-të e ndeshjes kur Xhaka pranoi një top nga Martinelli dhe me një goditje të fuqishme shënoi për 3-1.

Për Xhakën ky ishte goli i dytë në këtë kampionat, teksa ka edhe tre asistime. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS