Granit Xhaka përmend Kosovën e Shqipërinë në një sfidë nga anglezët

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka përmendi Kosovën e Shqipërinë në një sfidë që e zhvilloi së bashku me Oleksandr Zinchenko dhe Rob Holding.

I pari filloi të zhongloj me topin ishte Xhaka. Ai duhej të numëronte shtete e në të njetën kohë të bënte zhonglime me topin. Shqipëria ishte shteti i parë që e tha Xhaka, pastaj Kosova dhe 10-të të tjera.

Megjithatë, këtë sfidë nuk arriti ta fitoi futbollisti shqiptar pasi 3 zhonglime më shumë se ai bëri mbrojtësi Rob Holding.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS