Granit Xhaka paralajmëron Arsenalin rreth strategjisë së tyre të transferimeve

Granit Xhaka mund ta ketë futur vetën në probleme të reja te Arsenali, pasi e ka kritikuar strategjinë e tyre të transferimeve.

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi zvicerane ka thënë se The Gunners nuk duhet të shesin Pierre-Emerick Aubameyangun në këtë verë.

Sulmuesi goabonez lidhet me një largim nga skuadra londineze, e Xhaka thotë se do të ishte një humbje e madhe për skuadrën.

“Nëse ndodhë shitja e Aubameyangut, natyrisht se do të ishte një humbje e madhe për klubin”, ka thënë ai për SportBild.

Aubameyang ka qenë vendimtar në sistemin e lojës së Arsenalit, mirëpo ai po e kërkon largimin, pasi qëllimet e klubit ende nuk janë për të fituar trofe.

Gunners ndër vite kanë bërë biznes me shitjen e lojtarëve, duke acaruar tifozët e tyre që nuk e kanë fituar Ligën Premier për pothuajse gati dy dekada. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).