Granit Xhaka njeriu asist, i pesti në PremierLigë

Granit Xhaka që nga transferimi i tij në Arsenal, shpesh është kritikuar për kartonët e kuq. Por, mesfushori shqiptar i transferuar me shumë bujë nga Monchengladbach ka treguar se pasimet i ka një karakteristikë fantastike.

Xhaka në listën e paraqitur nga “Squaëka Football” mban vendin e 5-të për më së shumti pasime për ndeshje në vitin 2016/17.

Lojtarët që e përbëjnë këtë listë janë:Jordan Henderson (71.38)2. Ander Herrera (64.50)3. Paul Pogba (62.68)4. Santi Cazorla (62.13)5.

Granit Xhaka (59.52)Graniti në ndeshjen e fundit të Arsenalit në Premier Ligë, të humbur me rezultat 3-1 kundër West Brom dhuroi një asistim fantastik për Alexis Sanchez.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).