Fundamenti

Granit Xhaka me postim motivues për titull, pas barazimit me Liverpoolin

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Arsenali e lëshoi nga duart fitoren mbrëmë ndaj Liverpoolit, ndonëse “Gunners” në minutat shtesë rrezikuan të ktheheshin në shtëpi duarthatë.

Skuadrat barazuan 2:2 në ndeshjen e zhvilluar në “Anfield Road”, që nënkupton se “Topçinjtë” tash i kanë gjashtë pikë më shumë se rivali kryesor për titull të kampionit, Manchester City, i cili megjithatë e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Granit Xhaka pas lojës e ka bërë një postim në rrjetet sociale, përmes së cilit i ka motivuar shokët e skuadrës, përkundër barazimit me “Reds”.

UBT

Mesfushori kosovar insiston se ai me shokë janë të fokusuar totalisht tek objektivi i tyre, i cili është titulli i kampionit në Angli.“Ne rigrupohemi, qëndrojmë së bashku dhe absolutisht e mbajmë fokusin tonë të plotë në objektivin tonë”, ka shkruar Xhaka në Instagram.

Edhe pse e ka orarin paksa më të vështirë se City, Arsenali prapë mbetet favorit për të festuar në fund.