Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Bayer Leverkusen dhe Roma kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Evropës, që iu jep të drejt gjermanëve të festojnë kalimin në finale me rezultat të përgjithshëm 4-2.

Leandro Paredes shënoi dy herë nga penalltia në këtë ndeshje, ndërsa Gianluca Mancini (autogol) dhe Josip Stanisic shënuan për gjermanët në këtë barazim.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Granit Xhaka që u vlerësua me notën 8.9, ndërsa pas tij erdhi Exequiel Palacios me notën 8.4, nga SofaScore.

Fundamenti

Mesfushori shqiptar kishte një asistim, 107 prekje të topit ndaj Romës,ndërsa kompletoi 90 pasime. Përqindja e pasimeve kishte saktësi prej 90 për qind.

Xhaka kishte 10 pasime kyçe, një goditje jashtë portë dhe u falua dy herë. Mesfushori fitoi gjashtë duele.

Notat e lojtarëve të Bayer Leverkusen dhe Romës
Bayer 04 Leverkusen – Roma Live Score
/Telegrafi/