Granit Xhaka kërkon falje

Granit Xhaka ka kërkuar falje për kartonin e kuq që mori mbrëmë në sfidën mes Arsenalit dhe Liverpoolit.

Gjyqtari Michael Olivere, e përjashtoi me të kuq mbrëmë Granit Xhakën për një ndërhyrje të lehtë në Diego Jottan.

Sido që të jetë, shokët e Xhakës treguan karakter dhe deri në fund, arritën që të mbajnë portën e paprekur, duke barazuar 0-0 në gjysmëfinalen e parë të Carabao Cup.

“Dua t’i kërkoj falje të gjithëve”, tha Xhaka.

“Jam krenar për shokët e skuadrës dhe shpirtin që ata treguan në fushë për të mbajtur portën e paprekur”. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS