Granit Xhaka infektohet me COVID-19

Arsenali ka konfirmuar se Granit Xhaka mungon në ndeshjen e FA Cup ndaj Nottingham Forestit shkaku që ka rezultuar pozitiv me coronavirus.

The Gunners do të jenë po ashtu pa Folarin Balogun, që është infektuar me COVID-19.

Në anën tjetër, Emile Smith Roëe dhe Takehiro Tomiyasu, mungojnë për shkak të lëndimeve.

“Granit Xhaka dhe Folarin Balogun humbasin ndeshjen e sotme pasi rezultuan pozitivë për Covid, ndërsa Emile Smith Rowe dhe Takehiro Tomiyasu mungojnë për shkak të një lëndimi në ije dhe pulpës së djathtë”, thuhet në njoftimin e Topçinjve.

Gjendja e Xhakës dhe Balogun është e mirë dhe tani do të mbesin në karantinë për dhjetë ditë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS