Grabovci: Kompletimi i Qeverisë, çështje ditësh

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, ka thënë se brenda disa ditëve do të plotësohen vendet e zbrazëta në kabinetin qeveritar.

Ai e ka hedhur poshtë mundësinë që kompletimi i kabinetit qeveritar të ketë mbetur peng i mospëlqimeve të faktorit ndërkombëtar.

Grabovci ka thënë për “Epokën e re” se vonesat e deritanishme kanë ndodhur për shkak të partnerëve të koalicionit për t’i zgjedhur njerëzit e duhur në këto pozita.

Sipas tij, çdo ndryshim në Qeveri duhet të bëhet në funksion të rritjes së efikasitetit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).