UBT

Grabitje në Viti, vjedhje e rëndë në Koretin të Kamenicës

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në Viti viktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa ka qenë në depon e marketit persona të panjohur nga kasaforta i kanë grabitur një shumë parash dhe janë larguar në drejtim të panjohur, nuk raportohet për lëndime, ndërsa rasti vazhdon të hetohet.

Kurse në Koretin, të Kamenicës ankuesi mashkull kosovar përgjegjës i xhamisë, ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë dëmtuar kasafortën e xhamisë me ç’rast kanë vjedhur paratë dhe një DVR të kamerave.

Kkgjilan

Rasti nën hetime njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/