Grabitje në tentativë në Gjilan

Gjilan – Ankuesi , punëtorë në lokalin e lojërave të fatit, mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se tre persona të dyshuar e të pa njohur, të maskuar , nën kërcënimin e armës-revoles kanë tentuar ti grabisin parat e xhiros ditore. Viktima nuk ka pranuar t`i dorëzojë parat dhe është kacafytur me grabitësit me ç’rastë njëri nga të dyshuarit ka përdorur armën e zjarrit kurse tjetri ka përdorur “Sprej” dhe janë larguar në këmbë në drejtim të pa njohur.

Si pasoj e përdorimit të “sprej”, viktima ka marrë tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë kalibrit 7.62 mm.

Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante Policore. Me vendimin e Prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).