Grabitje e armatosur në Gjilan, në Stanqiq ndalohet shoferi që po drejtonte automjetin pa targa

Gjilan – Viktima femër kosovare ka raportuar se derisa ka qenë duke punuar në një market, një person i panjohur i maskuar dhe nën kërcënimin e armës i ka grabitur arkën me 50-60€ dhe është larguar në drejtim të panjohur. Rasti vazhdon të hetohet.

Kurse në fshatin Stanciq – Dunavë, policia gjatë patrullimit ka ndaluar të dyshuarin mashkull kosovar duke drejtuar automjetin pa targa.

Gjatë verifikimit është vërtetuar se automjeti e kishte leje qarkullimin nga shteti Zviceran. Me vendim të prokurorit automjeti i sekuestrohet ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS